Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Pracownik > Polski > Aktualności

Doktorat honoris causa dla prof. Wiesława Czyżowicza

2015-11-05 pl kategoria: informacja 

​29 października prof. Wiesław Czyżowicz z Katedry Prawa  Administracyjnego i Finansowego Przedsiębiorstw SGH otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Finansów i Ceł w Dniepropietrowsku.

Z uczelnią tą (do niedawna funkcjonującą jako Ukraińska Akademia Celna) prof. Czyżowicz jest związany pracą naukową i dydaktyczną od kilkunastu lat. Jest także członkiem rady programowej wydawanego przez Uniwersytet Finansów i Ceł w Dniepropietrowsku pod szyldem Światowej Organizacji Celnictwa specjalistycznego czasopisma „Scientific Customs Journal”. Jako ekspert Unii Europejskiej pracował dla parlamentu, rządu i ukraińskiej służby celnej w roli doradcy ds. nowego kodeksu celnego i polityki celnej. Ze służbą celną Ukrainy współpracował przez ponad 25 lat jako szef polskiej Służby Celnej oraz dyrektor Departamentu Polityki Celnej i Kontroli w Głównym Urzędzie Ceł.

Prof. Czyżowicz tytuł doktora honoris causa otrzymał za osiągnięcia naukowe związane z badaniami historii celnictwa oraz analizami i rozwojem teorii oraz praktyki polityki celnej w Polsce i na świecie. W dniu wręczenia dyplomu wygłosił referat „Palmyra’s Customs Tariff of 137 A.D. and its Message for Current Customs Policy”.

DHC_Wieslaw_Czyzowicz.jpg

Prof. dr hab. Wiesław Czyżowicz – kierownikiem Katedry Prawa Administracyjnego i Finansowego Przedsiębiorstw w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w latach 2005–2012. Były podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów oraz b. szef Służby Cywilnej, a także były generalny inspektor Informacji Finansowej. Autor ok. 200 publikacji poświęconych m.in. problematyce prawa celnego i stosunków międzynarodowych.

DHC_Wieslaw_Czyzowicz_dyplom.jpg

Archiwum