Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Pracownik > Polski > Aktualności

Prezentacja wyników badań nt. polityki przemysłowej

2020-01-13 KGS kategoria: informacja konferencja spotkanie seminarium 

Zapraszamy na seminarium naukowe Kolegium Gospodarki Światowej SGH nt. The Return of the Policy that Shall Not Be Named: Principles of Industrial Policy, w czasie którego odbędzie się prezentacja najnowszych wyników badań Międzynarodowego Funduszu Walutowego nt. polityki przemysłowej. Wyniki te przedstawią Dr Reda Cherif oraz Dr Fuad Hasanov (wykład i dyskusja  w języku angielskim).

Seminarium odbędzie się w dn. 20 stycznia 2020 r. w godz. 11:30-13:00 w sali 152 bud. G w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (al. Niepodległości 162). Wydarzenie to jest kontynuacją cyklu seminariów naukowych, które organizuje Kolegium Gospodarki Światowej SGH.

Prelegenci zajmują stanowisko senior economist w Międzynarodowym Funduszu Walutowym (MFW). Dr Reda Cherif posiada doktorat z ekonomii uzyskany na University of Chicago. Jego badania koncentrują się na ekonomii rozwoju, zasobach naturalnych, polityce fiskalnej oraz wzroście gospodarczym i innowacjach. Dr Fuad Hasanov pracuje w MFW i jest profesorem ekonomii na Georgetown University. Doktorat z ekonomii uzyskał na University of Texas w Austin. Jego zainteresowania badawcze dotyczą wzrostu gospodarczego, innowacji oraz polityki gospodarczej państwa.

Working Paper IMF, który będzie podstawą do dyskusji - WPIEA2019074.pdfWPIEA2019074.pdf

Informacje o prelegentach - Bios-2020.pdfBios-2020.pdf

Archiwum