Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Pracownik > Polski > Aktualności

PROF. MAŁGORZATA ZALESKA WYBRANA PREZESEM ZARZĄDU GPW

2016-01-14 pl kategoria: informacja 

12 stycznia 2016 walne zgromadzenie akcjonariuszy wybrało prof. Małgorzatę Zaleską na stanowisko prezesa zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Kandydaturę prof. Zaleskiej w ubiegłym tygodniu zgłosił minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz. Prof. Małgorzata Zaleska obejmie funkcję po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Gdy to się stanie, będzie piątym w kolejności prezesem GPW i pierwszą kobietą na czele warszawskiej giełdy.

Profesor Małgorzata Zaleska jest absolwentką i pracownikiem naukowo-dydaktycznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, dyrektorem Instytutu Bankowości w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym SGH, kierownikiem Zakładu Bezpieczeństwa Systemu Bankowego i kierownikiem Podyplomowych Studiów dla Analityków Bankowych. Pełni wiele znaczących funkcji, w tym przewodniczy Komitetowi Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk. W latach 2009-2015 była członkiem zarządu Narodowego Banku Polskiego.

W 1995 r. ukończyła Study Course in Economic Policy oraz Study Course in Economic Policy for Central and Eastern European Countries w Japonii. W kolejnym roku ukończyła Podyplomowe Studium Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Profesor Małgorzata Zaleska jest autorką ponad 400 pozycji naukowych i popularno-naukowych, przede wszystkim na temat sieci bezpieczeństwa rynków finansowych, organizacji i regulacji nadzoru nad rynkiem bankowym oraz systemu gwarantowania depozytów, a także identyfikacji ryzyka upadłości banków.

Informacja na stronie internetowej GPW​.

Więcej informacji o prof. Małgorzacie Zaleskiej na stronie internetowej Instytutu Bankowości SGH.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest członkiem Klubu Partnerów SGH​.

Archiwum