Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Pracownik > Polski > Aktualności

Zmarła prof. Elżbieta Domańska

2021-05-10 KES kategoria: informacja 

Z przykrością informujemy, że w dniu 6 maja 2021 r. zmarła prof. Elżbieta Domańska wieloletni pracownik Kolegium Ekonomiczno-Społecznego.

Pani Profesor ukończyła Szkołę Główną Planowania i Statystyki (potem Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) i została jej pracownikiem w 1954 r. w Katedrze Ekonomii Politycznej (początkowo na Wydziale Handlu Zagranicznego, a później - Ekonomiczno-Społecznym), a potem w Katedrze Teorii Systemów Ekonomicznych w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym.

Swoją Alma Mater reprezentowała przez 16 lat w Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Naukowych. Była również członkiem Komitetu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

Pracę naukową koncentrowała na wzroście gospodarczym, a potem na analizie funkcjonowania przedsiębiorstw oligopolistycznych i gospodarki „kapitalizmu menedżerskiego”. Za swój wkład w wiedzę ekonomiczną otrzymała nagrody Ministra oraz Rektora Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Była niekwestionowanym autorytetem naukowym, inspirującym wykładowcą i wychowawcą wielu pokoleń studentów, promotorem licznych prac magisterskich oraz rozpraw doktorskich, z których niejedna została nagrodzona.

Msza święta żałobna odprawiona zostanie 13 maja 2021 r. o godzinie 13.00 w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach.


Archiwum