Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Pracownik > Polski > Aktualności

Wspomnienie o prof. Janinie Jóźwiak

2021-07-19 kategoria: informacja wspomnienie 

​Profesor Janinę Jóźwiak poznałem w latach 90. w Społecznym Komitecie Reformy Szkoły. Byłem pod wielkim wrażeniem dla Jej oddania na rzecz naszej Uczelni i umiejętności zaangażowania w działanie społeczności akademickiej. Należy pamiętać, że to właśnie Pani Rektor Janina Jóźwiak zaczęła otwierać naszą Alma Mater na świat, korzystając z bogatych doświadczeń wyniesionych z działalności w instytucjach międzynarodowych. Dzięki pomocy Pani Rektor pozyskaliśmy środki finansowe na budowę budynku C.

20210719_Janina_Jozwiak.png 
 
Ważne miejsce w pracy Profesor Janiny Jóźwiak zajmowały również praca dydaktyczna i kształtowanie młodej kadry naukowej. Była wielkim przyjacielem studentów i młodej kadry naukowej, wychowawcą wielu roczników absolwentów naszej uczelni. Podczas swoich zajęć przekazywała im wiedzę i solidne podstawy warsztatu badawczego, ale także – jako osoba bardzo otwarta – potrafiła ich słuchać.
 
Pani Rektor Janina Jóźwiak była spiritus movens naszej Uczelni, a dla mnie Osobą, na której dobre rady mogłem liczyć. Bardzo cieszyliśmy się ze wspólnych spotkań – mieliśmy mnóstwo tematów do omówienia, nie raz konsultowałem z Panią Profesor różne sprawy. Zawsze otrzymywałem od Niej mądre porady, ale także coś absolutnie bezcennego – ciepło i troskę. Niezwykle brakuje mi rozmów z Panią Rektor, które bardzo przydałby mi się w dzisiejszych czasach.
 
dr hab. Piotr Wachowiak, rektor SGH

Archiwum